توجه ويژه به صادراتنمايشگاه‌هاي داخلي تنها محل عرضه‌ي محصولات داخلي نيست، اين‌ روند براي پيشرفت و ترقي صنعت مطلوب نيست، براي توسعه و پيشرفت حتماً بايد به بخش صادرات هم اهميت خاصي داده شود.

به گزارش چاپ و نشر؛ علي مغاني، رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران مشهد در گفت‌وگو با روابط عمومي بيست و ششمين نمايشگاه چاپ، بسته‌بندي و ماشين‌آلات وابسته با بيان اين مطلب اظهار کرد: هرساله در نمايشگاه براي بازديد حضور پيدا مي‌کنم و از نزديک پيگير مسائل مربوط به نمايشگاه و ارائه‌ي تکنولوژي روز هستم. در يان نمايشگاه توليدکنندگان در زمينه چاپ سررسيد تبليغاتي،تقويم روميزي و. شرکت ميکنند.

مغاني در ادامه نکاتي از نمايشگاه را حائز اهميت دانست و گفت: با توجه به نياز کنوني کشور، بايد به بخش آموزش بيشتر ارج نهاده شود. علاوه بر آن نبايد در نمايشگاه فقط به عرضه محصولات داخلي پرداخت، چنين رويکردي براي پيشرفت و ترقي صنعت مطلوب نيست. براي توسعه و پيشرفت بايد به بخش صادرات هم اهميت خاصي داده شود و بدين منظور بهتر است قسمتي از بودجه و زمان نمايشگاه را به آموزش‌هاي تخصصي به ويژه در بحث صادرات اختصاص داد.

وي اظهار کرد: يکي از کارهايي که مي‌تواند به ارتقاي اين نمايشگاه کمک کند، به تصوير کشيدن بازخورد دوره‌هاي پيشين نمايشگاه‌ است، اين کار زمينه را براي پذيرش و پيشبرد اهداف و رسيدن به افق‌هاي روشن صنعت چاپ و بسته‌بندي آماده مي‌کند.

رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران مشهد درباره نمايشگاه سال گذشته ابراز خرسندي کرد و گفت: در سال‌هاي اخير نمايشگاه به شکل مطلوب‌تري برگزار شد. من حتي اين موضوع را نيز با احمد ابوالحسني که از مجريان برگزاري نمايشگاه است هم در ميان گذاشتم؛ اميدوارم اين روند صعودي را امسال نيز شاهد باشيم.

وي در ادامه با برپايي نمايشگاه‌هاي استاني ابراز مخالفت کرد و توضيح داد: در کل بنده با نمايشگاه‌هايي که در استان‌هاي کشور برگزار مي‌شود مخالف هستم، چون مهم‌ترين اصل را مخاطب نمايشگاه مي‌دانم و معتقدم يک نمايشگاه بايد بازديدکننده مکفي و مرتبط و بازخورد مثبت داشته باشد. وقتي براي حضور در نمايشگاه سرمايه و زمان هزينه مي‌شود، بايد مخاطبي براي بازديد وجود داشته باشد؛ اما اکثر نمايشگاه‌هاي استاني بدون بازديدکننده هستند.

مغاني درباره دو نمايشگاه چاپ و بسته‌بندي که در تهران برگزار مي‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر در تهران در طول سال دو نمايشگاه چاپ و بسته‌بندي برگزار مي‌شود که يکي در مرکز نمايشگاهي شهر آفتاب و ديگري در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران است.

وي ادامه داد: بهتر است مسئولان اين دو نمايشگاه باهم تبادل‌نظر کرده و با يک برنامه‌ريزي جامع و کامل، اين دو آوردگاه را ادغام کنند. همچنين بهتر است نمايشگاه در مکاني که همگان به آن دسترسي آساني دارند برگزار شود. بدين صورت قطعاً نمايشگاه خيلي پربارتر، متنوع‌تر و بهتر خواهد شد. بي‌شک با چنين روندي، حضور و بهره بري براي مخاطبان نمايشگاه چاپ و بسته‌بندي نيز خيلي راحت‌تر و کم‌هزينه‌تر خواهد بود.

منبع: چاپ و نشر

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : نمايشگاه ,بسته‌بندي ,برگزار ,بايد ,پيشرفت ,نمايشگاه‌هاي ,چاپخانه‌داران مشهد ,اتحاديه چاپخانه‌داران ,براي بازديد ,نمايشگاه‌هاي استاني ,برگزار مي‌شود ,رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

املاک صفر تا صد کنکور 99 Monica Clay المنتور لاور فیلم,موسیقی,رسیال و جک After گوناگون پاسپورت اکراین